کاشت مو و تخمین هزینه های آن: عوامل مهم در تعیین قیمت کاشت موی سر

ریزش مو

اگرچه ریزش مو به اعتماد به نفس شخص صدمه می‌زند اما کاشت مو یک ضرورت پزشکی در نظر گرفته نمی‌شود چراکه درمان جایگزینی مو  با هدف زیبایی انجام می‌شود و کاملا به انتخاب خود شخص بستگی دارد. بنابراین عمل کاشت مو و سایر روش‌های جایگزینی مو توسط بیمه پوشش داده نمی‌شوند. در زیر شما می‌توانید اطلاعات لازم درباره هزینه کاشت مو، قیمت ترمیم مو و نکته‌های لازم برای یافتن یک متخصص کاشت دائمی مو با هزینه مناسب را به دست آورید.

روش‌های کاشت مو می‌تواند ظاهر فرد را بهتر کرده و اعتماد به نفس وی را تا حد زیادی ارتقا دهد. بالاترین استانداردهای ترمیم مو با ترکیبی از دانش تناسب صورت، آناتومی پوست سر و مو با دستانی ماهر و چشمانی دقیق و تیزبین به دست می‌آید و ترکیب این موارد موفقیت درمان را تضمین می‌کند.

بسته به وسعت درمان مورد نیاز هزینه عمل کاشت مو متغیر است. بر اساس میانگین ملی قیمت گرفت، هزینه‌ها بسیار مقرون به صرفه و معقول هستند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

روی ظاهر خود سرمایه‌گذاری کنید: هزینه ترمیم مو


ترمیم مو

ریزش مو در هر دو جنس زن و مرد شایع است. این وضعیت روی کیفیت زندگی تاثیر بدی دارد اما نکته مثبت این است که درمان این مشکل نیز در دسترس است. پزشکان برای بهبود اعتماد به نفس در بیماران از تکنولوژی‌های پیشرفته ترمیم مو بهره می‌برند. برای تعیین هزینه کاشت مو عواملی مانند میزان ریزش مو دخیل‌اند. پزشک بر اساس نیاز فرد برنامه درمانی وی را تنظیم کرده و به این ترتیب می‌تواند تخمین درستی از هزینه را ارائه دهد.

ارزیابی اهداف درمانی

یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده هزینه کاشت مو تعداد گرافتی است که در هر جلسه ترمیم مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. پزشکان برای اغلب بیماران تقریبا در هر جلسه 1700 گرافت استفاده می‌کنند. چنانچه فرد نیاز به گرافت‌های بیشتری برای ترمیم موی خود نیاز داشته باشد پزشک ممکن است نیاز به ادامه جلسات درمانی داشته باشد که این باعث می‌شود هزینه تمام شده درمان ترمیم مو افزایش یابد.

ضخامت مو و میزان ریزش مو

معمولا، تعداد گرافت‌های مورد نیاز به میزان ریزش مو بستگی دارد. وسعت ریزش مو در مردان معمولا بر اساس مقیاس نوروود تعیین می‌شود در حالیکه در زنان از مقیاس لودویگ و ساوین استفاده می‌شود. نواحی وسیع‌تر موهای کم‌پشت یا ریخته نیاز به گرافت‌های بیشتری دارد که باعث می‌شود هزینه درمان افزایش یابد. اما اگر صرفا می‌خواهید خط رویش موی عقب رونده را ترمیم کنید هزینه درمان کمتر خواهد بود.

کاشت مو به روش FUE برای بیمارانی با موی تیره و ضخیم بسیار مناسب است چراکه سیستم ARTAS راحت‌تر می‌تواند این موها را برای پیوند زدن شناسایی کند. به علاوه اگر شما موهای نازکی دارید برای پوشش دادن منطقه و ایجاد حالت پرپشتی به گرافت‌های بیشتری نیاز است.

هزینه در مقایسه با سایر درمان‌ها

FUE معمولا گران‌تر از کاشت واحد فولیکولی یا FUT، جراحی است. در طی FUT قسمتی از بافت به صورت نواری از پشت سر برداشته می‌شود. اگرچه FUE گران‌تر تمام می‌شود اما بسیار دقیق‌تر است، جای زخم بسیار جزئی به جای می‌گذارد و روش برداشت آن تقریبا بدون درد است.

واحد ARTAS با یک سیستم دید استریوسکوپیک موهایی با بیشترین قابلیت زیستایی را انتخاب کرده و واحدهای فولیکولی را بدون تحت تاثیر قرار دادن ظاهر منطقه دهنده فولیکول مو برمی‌دارد. سیستم روباتیک همچنین به طرز چشم‌گیری خطر خطای انسانی و خستگی را که ممکن است طی کاشت به روش دستی اتفاق بیافتد به حداقل می‌رساند. در نهایت، هیچ برش، بست یا بخیه‌ای نیاز نیست و بیشتر بیماران یک یا دو روز بعد از درمان قادر خواهند بود به محل کار خود برگردند.

چرا باید روی عمل کاشت مو سرمایه‌گذاری کرد؟


عمل کاشت مو

ریزش مو باعث می‌شود فرد پیرتر از سن واقعی خود به نظر برسد اما با عمل کاشت، فرد می‌تواند نه تنها متناسب با سن خود  بلکه جوان‌تر  هم به نظر برسد. بر خلاف سایر درمان‌های ترمیم مو که یک ظاهر غیرطبیعی ایجاد می‌کنند، در عمل کاشت مو از  موی خود فرد استفاده می‌شود که نتیجه آن یک ظاهر کاملا  طبیعی است. در حالیکه تعداد بسیاری از روش‌های ترمیم مو  برای حفظ نتیجه نیاز به درمان مداوم دارند FUT و FUE    امکان ترمیم دائمی را فراهم می‌کنند.

کم‌پشت شدن و ریزش مو می‌تواند برای عزت نفس شخص بسیار مخرب باشد و زندگی حرفه‌ای، اجتماعی و شخصی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. با انجام عمل کاشت مو فرد در واقع روی اعتماد به نفس و کیفیت زندگی خود سرمایه‌گذاری کرده است. با عمل کاشت مو، نگرانی فرد درباره اینکه دیگران چطور درباره ظاهر وی قضاوت می‌کنند برطرف می‌شود و فرد می‌تواند از زندگی لذت ببرد.

در ضمن، انتخاب متخصص ترمیم موی مجرب بسیار اهمیت دارد. درست است که روش‌های FUT و FUE به صورت گسترده‌ای در دسترس هستند اما با انتخاب یک متخصص مجرب فرد اطمینان خواهد داشت که سرمایه‌گذاری وی روی ظاهر خود نتیجه دلخواه را خواهد داد.

آیا ترانسپلنت‌های مو گران هستند؟


اگرچه برای این سوال هیچ پاسخ دقیقی وجود ندارد اما از آنجا که بودجه مالی افراد متفاوت است فرد می‌تواند هزینه درمان ریزش مو را کاهش دهد. هزینه کاشت مو یک سرمایه‌گذاری کوچک برای آینده است. هزینه‌ای که فرد برای عمل کاشت مو پرداخت می‌کند به تعداد گرافت‌های مورد نیاز بستگی دارد. تعداد گرافت‌های مورد نیاز به موارد زیر بستگی دارد:

  • اندازه ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار گیرد
  • پرپشتی مورد نظر در ناحیه تحت درمان
  • پرپشتی موها در منطقه اهداکننده (مانند پوست سر، پشت، پاها، بازوها یا قفسه سینه)

معمولا 95% موهای کاشته شده تا 18 ماه باقی خواهند ماند، اما پیش‌بینی می‌شود که این زمان بیشتر باشد.

آیا استفاده از ترانسپلنت‌های ارزان به صرفه است؟


ترانسپلنت‌های ارزان

در استفاده از ترانسپلنت‌های ارزان مو فرد باید به این نکته توجه داشته باشد که به ازای هر ترانسپلنت خوب 4 ترانسپلنت بد وجود دارد.

در صنعت کاشت مو ترکیب گیج‌کننده‌ای از کلینیک‌ها وجود دارد که همه مدعی‌اند نوآورانه عمل می‌کنند در دنیا سرآمد هستند و در حیطه کاری خود به بهترین شکل عمل می‌کنند. با نتایج غلط و عکس‌های برداشته شده از اینترنت که به عنوان نمونه کارهای خود در وب ‌سایتشان می‌گذارند به‌گونه‌ای برخورد می‌کنند که تعداد بسیاری از افراد ساده اندیشی که به دنبال انجام عمل کاشت مو هستند به آسانی در دام این روش‌های غیراخلاقی تبلیغات می‌افتند. تنها راه جستجوی پزشک خوب سرزدن به فروم‌های مشهور دنیا و چک کردن نتیجه کار پزشکان مختلف است.

امروزه مشتریان به راحتی در دام افرادی که قیمت‌های ارزان‌تر یا هدایای تبلیغاتی برای ترغیب مشتریان ارائه می‌دهند می‌افتند. بهتر است بدانید که افرادی که یک ترانسپلنت مویی بی‌کیفیت دریافت می‌کنند چهاربرابر بیشتر باید روی بازبینی آن هزینه کنند و این به شرطی است که کلینیک قبلی گرافت‌های کافی را در محل اهداکننده به منظور انجام ترمیم به جا گذاشته باشد. بیش‌تر این کلینیک‌ها تعداد بیش از حدی گرافت از ناحیه پوست سر برمی‌دارند و از طرف دیگر رشد گرافت‌ها نیز کم است. مردم نمی‌دانند که ریشه موها تعداد ثابتی دارند و دوباره برای برداشت مجدد رشد نمی‌کنند. وقتی گرافت‌ها از محل اهداکننده  برداشته می‌شوند تنها در محل کاشت رشد می‌کنند و اگر بامهارت کاشته نشوند یا رشد خوبی نداشته باشند عملا هدر رفته‌اند. به صورت مختصر و مفید هیچ‌کس آن‌قدر ثروتمند نیست تا یک کاشت موی ارزان انجام دهد.

هزینه کاشت موی خود را در چند جلسه پرداخت کنید


جهت حفظ آرامش روان و همچنین کمک در امور مالی خود هزینه کاشت موی خود را در چند جلسه پرداخت کنید. چه برنامه درمانی کوتاه‌مدت باشد یا بلندمدت و چه از روش‌های جراحی استفاده شده باشد یا غیرجراحی جراح تلاش خواهد کرد تا بهترین برنامه درمانی را برای فرد طرح‌ریزی کند. انجام درمان در چند جلسه زمان ریکاوری را کاهش داده و باعث می‌شود وضعیت ریزش موی فرد به آرامی بهبود پیدا کند.

در ازای ارائه خدمات و تجربه فرد می‌تواند مطمئن باشد که بهترین قیمت به وی پیشنهاد شده است. لطفا توجه داشته باشید که هزینه تخمین زده شده عمل کاشت مو ممکن است بسته به فرد متفاوت باشد. برای این‌که بفهمید چقدر هزینه باید پرداخت کنید یک جلسه مشاوره با متخصص مورد نظر خود هماهنگ کنید.

درمان ریزش مو و هزینه کاشت مو


هزینه تمام شده کاشت مو به تعداد گرافت‌های فولیکولی کاشت شده بستگی دارد. به طور متوسط، هزینه هر گرافت 120تا 320 هزار ریال ( 8 تا 3 دلار ) است. تعداد جلسات موردنیاز به وضعیت بیمار بستگی دارد. در تعداد بسیاری از بیماران حدود 1000 فولیکول کاشت می‌شود که هزینه آن در مجموع 120 تا 320  میلیون ریال  ( 8000 تا 3000 دلار) است.

افرادی که قصد انجام کاشت مو را دارند باید این نکته را مد نظر داشته باشند هزینه ترمیم به روش جراحی بیش از درمان‌های دیگر است. قیمت‌های ترمیم مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و می‌تواند تا چند هزار دلار یا بیشتر هزینه در پی داشته باشد. اگرچه بر خلاف سایر گزینه‌ها، نتیجه عمل کاشت مو دائمی است. بیشتر مردم هزینه روی ترمیم مو  را نوعی سرمایه‌گذاری روی کیفیت زندگی شان می‌دانند.

در زمان محاسبه هزینه کاشت مو چندین فاکتور مد نظر گرفته می‌شود. این فاکتورها شامل، وسعت ریزش موی شخص، روش به کار رفته، جراحی که عمل کاشت مو را انجام می‌دهد و منطقه‌ای از کشور که تکنیک انجام می‌شود هستند. چنانچه قصد انجام عمل کاشت مو را دارید نباید در انتخاب جراح، قیمت را مهم‌ترین فاکتور در نظر بگیرید. انتخاب یک جراح مجرب خوب آموزش دیده و  تایید شده باید مهم‌ترین اولویت برای افراد متقاضی کاشت مو باشد.

یک جراح ریزش مو پیدا کنید


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ریزش مو، علل آن یا راه‌حل‌های جراحی ریزش مو از دیگر صفحات حاوی نیز بازدید کنید. برای دانستن بیشتر درباره هزینه روش‌های ترمیم مو و گزینه‌های مالی در دسترس با یک کلینیک جایگزینی مو در منطقه خود تماس بگیرید. در طی مشاوره درباره هزینه‌های ترمیم موی و قیمت کاشت مو برای شخص شما سوال کنید.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *