پروتز لب برای داشتن لبهای جوانتر:فرم دهی و برجستگی در سایز دلخواه

پروتز لب برای داشتن لبهای جوانتر فرم دهی و برجستگی در سایز دلخواه

لب‌های یکی از ویژگی‌های کلیدی صورت هستند که جوانی و شهوانیت شما را نشان می‌دهند. درست مثل اثر انگشت، هیچ جفت لب یکسان نیست. عوامل زیادی مانند پیری، ژنتیک و شیوه زندگی وجود دارند که در “ظاهر” لب‌های انسان‌ها مؤثرند. اگر از ظاهر لب‌های خود ناراضی هستید، گزینه‌های موجود برای خود را با دقت بررسی کنید؛ و این را بدانید که لب‌های بزرگ تنها راه حل نیستند. چندین گزینه برای برجسته نمودن لب‌ها وجود دارد. از روش سیلیکون مایع که در دهه‌های اخیر از آن استفاده ‌می‌شد، راه درازی طی شده است و امروزه راه‌های ایمن جراحی و غیرجراحی متعددی برای داشتن لب‌های پُرتر و جوان‌تر وجود دارند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

اهمیت برجسته نمودن لب


لب‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که توجه ویژه‌ای را به خود جلب می‌کنند. در طول مشارکت‌های اجتماعی، چشمان ما به شکلی غیرمستقیم بر روی لب‌های شخص مقابل قرار می‌گیرند، همانطور که به چشم آنها نگاه می‌کنیم. لب‌ها به طور برجسته‌ای در هنگام صحبت و ارتباطات به چشم می‌خورند و اغلب برای اینکه لب‌ها ظاهر برجسته‌ای داشته باشند، آرایش می‌شوند. روش‌های مختلفی برای برجسته نمودن لب از جمله روش‌های کمی تهاجمی و همچنین تکنیک‌های جراحی وجود دارند. همچنین می‌توان لب‌ها را به صورت موقت یا دائمی برجسته نمود. گزینه‌ی موقت، روشی خوب برای بیماران است تا تغییرات احتمالی در لب را تست کنند و ظاهر جدید خود را “امتحان نمایند”. بسیاری از عمل‌های جراحی لب ‌می‌توانند در مطب پزشک انجام شوند.

نتیجه مطلوب در عمل لب، ایجاد یک ظاهر طبیعی برای لب‌ها است. اندازه، شکل، تقارن، تناسب و تعادل باید در برنامه و رویکرد پزشک قرار گیرند. فقط “قلوه‌ای کردن” لب‌ها برای به دست آوردن نتایج مورد نظر اکثر زنان، کافی نیست. ارزیابی و درمان توسط یک متخصص صورت، می‌تواند شانس شما را برای یک نتیجه عالی به حداکثر برساند.

جراحان از تجربه و زیبایی شناختی خود در هنگام متعادل نمودن نسبت‌های لب‌های بالا و پایین نسبت به یکدیگر استفاده می‌کنند. آنها بیماران خود را به سمت حصول طبیعی‌ترین نتایج هدایت می‌کنند و از استفاده از پرکننده‌های تزریقی برای بزرگ کردن لب‌ها جلوگیری می‌کنند تا لب‌ها به صورت غیرجذاب، نامتوازن و مصنوعی دیده نشوند.

روند پیری


روند پیری

کاهش قابل توجه حجم لب‌ها در طول زمان و با روند پیری می‌تواند اتفاق بیافتد. همچنان که حجم لب‌ها با پیری کاهش پیدا می‌کند، ممکن است برجستگی آنها هم کم شود و خطوطی در اطراف لبه‌های دهان ایجاد شوند. در برخی از بیماران لب‌های نازک ارثی هستند. تیم متخصص ما، بر بهبود شکل لب‌هایتان، بازگرداندن پُری طبیعی به لب‌ها و جلو آمدگی طبیعی لب‌ها و برجسته نمودن کمان کوپید و شکل زنانه لب‌ها تمرکز خواهد کرد.

در طی فرآیند پیری طبیعی، اندازه و شکل لب‌ها تغییر می‌کنند. ارتفاع بخش قرمز لب (ورمیلیون) کاهش می‌یابد و قسمت پوستی بالای لب (پوست لب فوقانی) طولانی‌تر می‌شود. حجم کاهش یافته هم از قسمت قرمز لب و هم از قسمت‌های پوستی لب فوقانی است که موجب به وجود آمدن خط لب از جمله حاشیه سفید رنگ قسمت قرمز لب (رول سفید لب) و بخشی پوست لب در زیر دماغ می‌باشد که بخش‌های معروف “کمان کوبید” و “ستون‌های فیلترال” مجاور را نیز شامل می‌شود. در قسمت‌های پوستی (قسمت دارای پوست) لب‌های فوقانی و پایینی نیز خطوطی عمودی، هم به دلیل تغییرات پوستی مرتبط با افزایش سن و هم به دلیل فعالیت‌های مکرر عضلات زیری در طول سال‌ها، ظاهر ‌می‌شوند. همه این تغییرات با هم، ظاهری با شادابی و جوانی کمتر را برای دهان و لب‌ها ایجاد ‌می‌کنند.

روش‌های برجسته نمودن لب


هنگامی که فردی برای برجسته نمودن لب اقدام ‌می‌کند، خواه از طریق تزریق و خواه عمل جراحی، هدف پزشک این است که نتایجی که قرار است به بهبود ویژگی‌های ظاهری بیماران کمک کنند، طبیعی باشند. خطوط صورت منحصر به فرد هر بیمار، در هنگام تعیین و طراحی روش‌هایی برای دستیابی به اهداف زیباشناختی آنها، به دقت مورد توجه قرار می‌گیرند.

روش‌های برجسته سازی لب می‌توانند به لب‌های نازک حالت پُر و قلوه‌ای بدهند، چروک‌ها را در اطراف دهان کاهش دهند و برای ایجاد هماهنگی و تقارن بیشتر بین لب‌ها و ویژگی‌های دیگر صورت، خطوط لب را برجسته نمایند. افزایش حجم لب‌ها با پُرکننده‌های تزریقی، پُر بودن و شادابی را که اغلب با افزایش سن از بین می‌رود، باز ‌می‌گرداند. جراحان دریافته‌اند که کلید برجسته سازی زیبای لب حفظ خطوط و تعادل بین لب‌های بالا و پایین است.

مشاوره برجسته سازی لب


تیم ما در کلینیک نادری دارای تجربه‌های زیادی در مورد گزینه‌های مختلف برای افزایش و یا برجسته سازی اندازه و شکل لب‌ها است. در طول جلسه مشاوره، متخصصین تیم، چهره شما را ارزیابی می‌کنند و بهترین گزینه را برای اهداف زیبایی منحصر به فرد شما به شما پیشنهاد ‌می‌دهند. این گزینه‌ها شامل تزریق چربی، تزریق پُرکننده‌ها، پیوند پوست، بهبود ورمیلیون، ایمپلنت‌های لب و لیفت لب هستند.

برجسته سازی لب با استفاده از ایمپلنت لب


‌عمل ایمپلنت لب یکی از گزینه‌های درمان برای افرادی است که به دنبال برجسته نمودن دائمی لب‌های خود هستند. این عمل  در مطب انجام ‌می‌شود و انجام آن کمتر از 1 ساعت طول ‌می‌کشد، و در آن از نوعی ایمپلنت نرم، با حالت طبیعی استفاده ‌می‌شود که به طور ویژه برای لب‌ها طراحی شده است و ایمنی آن برای ایمپلنت لب تأیید شده است.

  • ایمپلنت از سیلاپلاستیک (سیلیکون جامد ولی انعطاف پذیر) با حالت “پاستیل خرسی” ساخته شده است.
  • محل برش در گوشه‌ی داخلی دهان قرار دارد که برای ناظر از بیرون قابل تشخیص نباشد.
  • ایمپلنت‌های لب قابل برداشتن و گذاشتن مجدد هستند.
  • ایمپلنت‌ها برای لب‌هایی در اندازه‌های بزرگ و کوچک، می‌توانند در “اندازه بزرگ” یا “اندازه کوچک” باشند.

چرا ایمپلنت لب را انتخاب کنیم؟


چرا ایمپلنت لب را انتخاب کنیم؟

پزشکان قبل از عمل، لب‌هایتان را نسبت به کل صورتتان ارزیابی خواهند کرد. آنها ‌می‌توانند لب‌های ناصاف و شکل دهان، و یا لثه‌هایی را که هنگام لبخند دیده ‌می‌شوند، بهبود دهند. لب‌های نازک و غیربرجسته ممکن است ارثی باشند یا به دلیل پیری به وجود آمده باشند. پس از برجسته سازی لب، لب‌های شما پُرتر ‌می‌شوند و در حین حفظ تعادل مناسب در صورت، خط لب نیز برجسته‌تر خواهد شد.

رشته‌هایی از مواد زیست سازگار ‌می‌توانند به دور لب‌ها پیچیده شوند تا حجم آنها افزایش یابد. نتایج این کار ممکن است چشمگیر باشند اما اغلب مشکل ساز هستند. این اجسام خارجی بزرگ، ریسک زیادی برای بروز عفونت و اکستروژن (جوش زدن، حرکت از محل طبیعی خود) دارند که اغلب باعث ایجاد زخم و بدشکلی ‌می‌شوند. آنها گاهی اوقات ‌می‌توانند قابل مشاهده و قابل لمس باشند.

انجام عمل جراحی ایمپلنت لب


قبل از انجام این جراحی، پزشک به شما توصیه ‌می‌کند که مکمل‌های خاص، داروها یا ویتامین‌هایی را که ممکن است موجب لخته شدن خون شوند، متوقف کنید. همچنین توصیه ‌می‌شود قبل از روز عمل، از خوردن یا آشامیدن خودداری کنید.

در طی این عمل، ایمپلنت لب در یک طرف لب، در نزدیکی گوشه دهان قرار ‌می‌گیرد. ایمپلنت‌ها از طریق طول کل لب به طرف دیگر دهان به صورت افقی حرکت ‌می‌کنند. برای قرار دادن ایمپلنت لب، برش‌های کوچکی فقط در داخل دهان و در زیر لب، جایی که اصلا قابل مشاهده از بیرون نباشند، ایجاد ‌می‌شوند. با شروع از اولین برش کوچک، یک “تونل” کوچک به صورت افقی در سراسر لب ایجاد ‌می‌شود. سپس از یک ابزار ویژه برای قرار دادن ایمپلنت به محل مورد نظر، جایی که در آن به صورت محکم قرار خواهد گرفت، از طریق آن تونل استفاده ‌می‌شود.

پس از اینکه ایمپلنت لب‌ها در جای خود قرار داده شدند، برش‌ها با استفاده از بخیه‌های حل شونده کوچکی که خودشان از بین ‌می‌روند و نیازی به برداشتن آنها نیست، دوخته ‌می‌شوند. در اکثر موارد، ایمپلنت‌ها به طور همزمان در لب‌های بالا و پایین قرار داده ‌می‌شوند. اما برخی از بیماران ممکن است مایل باشند فقط ایمپلنت را به یکی از لب‌ها انجام دهند. این ‌عمل بدون درد است و در آن مانند دندانپزشکی، معمولاً فقط از بی حسی موضعی استفاده ‌می‌شود. قبل از شروع، پزشک با تزریق یک بی حسی موضعی به لب شما، این قسمت را بی حس ‌می‌کند. هنگامی که جراحی شروع ‌می‌شود، کل پروسه ی ایمپلنت  معمولاً کمتر از یک ساعت طول ‌می‌کشد. پس از عمل، شما بهتر است از آژانس برای رفتن به خانه استفاده کنید. با اینکه فقط از بی حسی موضعی استفاده ‌می‌شود، اما توصیه ‌می‌کنیم بلافاصله بعد از این عمل، رانندگی نکنید.

بهبود بعد از ایمپلنت، چقدر طول ‌می‌کشد؟


بیشتر تورم و کبودی معمولاً در پنج تا هفت روز اول پس از عمل جراحی ایمپلنت لب، کم ‌می‌شوند. در حدود یک ماه، ایمپلنت لب کم کم ظاهر خوبی به خود ‌می‌گیرد، اگر چه مانند بسیاری از جراحی‌های زیبایی، شکل نهایی ممکن است چند ماه طول بکشد “تا خوب جا بیافتد”. برای سرعت بخشیدن به بهبود، پزشکان توصیه ‌می‌کنند که چند هفته اول بعد از عمل، از کمپرس‌های سرد استفاده شود تا تورم به حداقل برسد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که موقع خواب سر خود را بیشتر از حد معمول بالا نگه دارید تا به کاهش تورم کمک کند.

در طی دوره بهبودی، پزشک شما یک قرص مسکن برایتان تجویز ‌می‌کند. باید این انتظار را داشته باشید که لب‌هایتان در هفته اول بعد از عمل، بسیار پف کرده، متورم، کبود و نامنظم دیده شود. شکل لب‌ها بلافاصله بعد از عمل، شکل نهایی آنها نیست. بعد از جراحی ایمپلنت، تا زمانی که تورم لب‌هایتان کاهش یابد، به سختی می‌توانید چیزی بخورید یا بنوشید. همچنین احتمالاً خواهید خواست تا زمانی که تورم فروکش کند، در خانه یا به تنهایی غذا بخورید. خوردن غذاهای نرم و یا غذاهایی که به قطعات بسیار کوچک خرد شده‌اند، بهتر است.

ریسک و عوارض: یک لب بالای ثابت و سفت؟


ریسک و عوارض یک لب بالای ثابت و سفت؟

در مقایسه با اکثر مراحل دیگر زیبایی، خطرات مربوط به ایمپلنت لب بسیار کم است. خطر اصلی ایمپلنت لب این است که محل قرار دادن ایمپلنت بعد از عمل، عفونی شود. برای جلوگیری از عفونت، پزشک ممکن است برای مدت یک هفته یا بیشتر بعد از عمل، برایتان آنتی بیوتیک تجویز کند.

همچنین یک خطر کوچک دیگر نیز وجود دارد که ایمپلنت جای خود را در لب عوض کند یا لب‌های شما سفت و زخمی شوند. این نتایج بسیار غیرمعمول هستند، اما مهم است که برای انجام ایمپلنت به یک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک دارای گواهی تأئید مراجعه کنید تا این خطرات را به حداقل برسانید.

سؤالات متداول


اندازه ایمپلنت‌ها چگونه است؟

ایمپلنت‌ها دارای سه اندازه (قطر) متفاوت، یعنی 3 میلیمتر، 4 میلیمتر و 5 میلیمتر هستند. علاوه بر این، ایمپلنت‌ها دارای  طول‌های مختلف نیز ‌می‌باشند. در طول مشاوره، دکتر لب‌ها را اندازه گیری ‌می‌کند و ایمپلنت‌ها به صورت سفارشی برای  مشخصات شما سفارش داده ‌می‌شود.

آیا بعد از مدتی ایمپلنت نیاز به تعویض دارد؟

نه. ایمپلنت لب نیاز به تعویض ندارد.

چگونه تشخیص ‌می‌دهید که چه اندازه برای شما مناسب است؟

شما این امکان را خواهید داشت که ایمپلنت‌ها را در طول مشاوره خود مشاهده نمائید. همچنین با توجه به اندازه و شکل لب و اهداف شما، پزشک ‌می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که کدام اندازه برای شما مناسب است.

آیا ناظر ‌می‌تواند تشخیص دهد که شما یک ایمپلنت لب دارید؟

نه، هنگامی که تورم کاهش ‌می‌یابد، دیگران ن‌می‌توانند تشخیص دهند که در لب‌های شما ایمپلنت وجود دارد. با این وجود، اگر ایمپلنت را بین انگشتان خود را بگیرید، ‌می‌توانید ایمپلنت را زیر پوست نازک لب احساس کنید.

ایمپلنت‌ها چگونه در لب قرار داده ‌می‌شوند؟

دکتر ایمپلنت‌ها را از طریق یک برش بسیار کوچک که در قسمت داخلی گوشه دهان ایجاد کرده است، در لب قرار ‌می‌دهد. ایجاد این برش در هر طرف این امکان را برای دکتر فراهم ‌می‌کند که ایمپلنت‌های هر دوی لب‌های بالا و پایین را از این برش قرار دهد.

آیا این عمل دردناک است؟

بیماران بیان ‌می‌کنند که در طول درمان احساس هیچ گونه درد و یا ناراحتی ن‌می‌کنند. شب بعد از عمل، بسیاری از بیماران از داروهای مسکن برای کنترل درد و کمک به استراحت بهتر، استفاده ‌می‌کنند. اکثر بیماران روزهای بعد از عمل، استفاده از مسکن‌های تجویز شده را متوقف ‌می‌کنند.

آیا بلافاصه بعد از عمل، ‌می‌توانید رانندگی کنید؟

بله. از آنجایی که معمولاً فقط بی حسی موضعی (بی حسی دارویی) استفاده ‌می‌شود، شما ‌می‌توانید بلافاصله بعد از عمل، به  فعالیت‌های طبیعی خود برگردید.

آیا پس از این عمل تورم و یا کبودی وجود دارد؟

برای اکثر زنان کبودی به میزان خیلی کمی اتفاق ‌می‌افتد اما انتظار ‌می‌رود تورم در لب‌ها وجود داشته باشد. لب‌ها در روز بعد از عمل، متورم‌تر ‌می‌شوند. بعد از 1 هفته، بیشتر (اما نه همه‌ی) تورم از بین ‌می‌رود.

آیا ایمپلنت، ظاهری مانند “لب‌های اردک” را به وجود ‌می‌آورد؟

این یک نگرانی متداول است که بیشتر بیماران آن را دارند. اگر ایمپلنت به درستی در محل دقیق در لب‌ها قرار گیرد، پزشک ‌می‌تواند از برآمدگی غیرعادی لب‌ها که باعث ایجاد ظاهری مشابه “لب‌های اردک” ‌می‌شود، جلوگیری کند

چگونه در طول دوره بهبودی ‌می‌توانید از لب‌های خود مراقبت کنید؟

دستورالعمل‌های دقیقی در زمان انجام این عمل به بیماران ارائه ‌می‌شوند.

چه مدت بعد از عمل، ‌می‌توانید به کار بازگردید؟

اکثر زنان تصمیم می‌گیرند حدوداً 7-10 روز بعد از عمل، زمانی که تورم تا حد زیادی فروکش کرده است، به کار برگردند.

چه وقت ‌می‌توانید به طور کامل به فعالیت‌های خود از جمله ورزش ادامه دهید؟

در بیشتر موارد، بیماران ‌می‌توانند فعالیت‌های خود را به طور کامل بعد از 2-3 هفته پس از این عمل، از سر بگیرند.

آیا ایمپلنت ‌می‌تواند برداشته شود؟

بله. یکی از مزایای استفاده از ایمپلنت لب، قابلیت حذف نسبتاً آسان آن است.

آیا این امکان وجود دارد که اگر بیمار نظر خود را در مورد اندازه‌ای که ‌می‌خواست، تغییر داد، اندازه ایمپلنت به اندازه‌های دیگر تغییر یابد؟

بله. یک ایمپلنت جدید ‌می‌تواند بلافاصله پس از حذف ایمپلنت قبلی، در “محفظه” موجود قرار داده شود.

چرا شخصی که ‌می‌تواند با استفاده از درمان‌های تزریقی به نتیجه دلخواه خود در مورد لب‌هایش دست یابد، باید از این روش استفاده نماید؟

اکثر بیماران که عمل جراحی ایمپلنت را انتخاب ‌می‌کنند، از طول عمر نتایج روش تزریقی که قبلاً استفاده کرده‌اند، راضی نیستند. بیماران علاقه مند، به دنبال یک روش با نتایج طولانی مدت و پایدار ‌می‌باشند. آنها در انتخاب خود عوامل نامطلوب  مانند: هزینه‌های تکراری، دوره‌های تعطیلی کار و بهبودی، نیاز به وقت ملاقات‌های متعدد، نتایج ناسازگار در مورد هر روش درمان، و ظاهر ناسازگار لب (بلافاصله پس از درمان لب‌ها بسیار قلوه‌ای ‌می‌شوند، و وقتی که پر کننده‌ها دوباره جذب ‌می‌شوند، به طور فزاینده‌ای از حجم لب‌ها کاسته ‌می‌شود) را در نظر ‌می‌گیرند.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *