هزینه لیزر موی زائد:آیا واقعا لیزر از وکس و اپیلاسیون گرانتر است؟

هزینه لیزر موی زائد آیا واقعا لیزر از وکس و اپیلاسیون گرانتر است؟

همه‌ی ما می دانیم که تراشیدن موهای زائد کاری ساده و سریع است ولی نتایج آن تنها چند روز باقی خواهند ماند. موم انداختن نتایج ماندگاری‌تری داشته ولی همچنان دائمی نبوده و برخی افراد آن را دردناک می‌دانند. افرادی که می‌خواهند بدون مو باشند می‌توانند زحمت تراشیدن یا موم انداختن را هر چند روز یک بار به خود ندهند. آن‌ها می‌توانند از روی لیزر موهای زائد استفاده کنند که راه حلی دائمی بوده و پوست شما را صاف و نرم می‌کند. لیزر موهای زائد نسبت به دیگر روش‌ها هزینه‌ی بیشتری خواهد داشت چراکه قیمت دستگاه‌های لیزر بالاست و هزینه‌ی نگهداری دستگاه‌ها و همچنین مواد مصرفی آن‌ها هزینه بر هستند.

مزایای لیزر موهای زائد


روش‌های معمول از بین بردن موهای زائد وقت شما را هدر داده و معمولاً دردناک هستند. همچنین زمانی فرا خواهد رسید که شما از تراشیدن و موم انداختن موهای زائد بدن خود خسته خواهید شد. در این زمان شما به دنبال لیزر موهای زائد خود خواهید رفت. در این روش شما می‌توانید موهای زائد در هر نقطه‌ای از بدن خود را از بین ببرید. همچنین در این روش نه تنها موهای زائد شما به خوبی از بین خواهند رفت بلکه رنگ پوست شما نیز متوازن خواهد شد. در واقع در صورتی که برای این کار به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید نتایج عمل در حدی خوب هستند که شما مشتاق رسیدن جلسه‌ی لیزر بعدی خواهید بود. از بین بردن بدون درد و بدون دردسر موهای زائد چیزی است که شما در کلینیک به ازای آن پول می‌دهید.

چرا از بین بردن موهای زائد با لیزر هزینه برتر از دیگر روش‌هاست؟


پاسخ ساده‌ای به این سؤال که چرا روش لیزر موهای زائد از روش‌های دیگر پرهزینه‌تر است وجود دارد. دلیل این امر پرهزینه بودن دستگاه‌ها و مواد مصرفی آن‌ها و همچنین بالا بودن دستمزد متخصصینی است که با این دستگاه‌ها کار می‌کنند. در گذشته هزینه‌ی انجام لیزر موهای زائد بسیار بالا بود ولی اخیراً این روش از بین بردن موهای زائد بسیار مقرون به صرفه‌تر شده و عموم افراد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. خبر خوش این که امروزه هر کسی که بخواهد پوستی لطیف و اعتماد به نفسی بالا داشته باشد و همچنین افرادی که از هیرسوتیسم (پرمویی در زنان) رنج می‌برند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

روش‌های کم هزینه‌ای نیز وجود دارند، آن‌ها چگونه‌اند؟


تراشیدن موها زحمت بسیار زیادی خواهد داشت. ممکن است بتوانید در فصل زمستان تراشیدن موهای بدن خود را مدتی عقب بیندازید ولی در فصل تابستان این کار ممکن است (مگر اینکه طرفدار زندگی طبیعی و پر مو باشید). از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر در نظر ایده‌ی مناسبی است ولی یک مشکل وجود دارد: هزینه! البته هزینه‌ی انجام این عمل زیاد هم بالا نبوده و می‌توان آن را مقرون به صرفه دانست. به همه‌ی زمانی فکر کنید که برای تراشیدن موهای زائد خود هدر داده‌اید.

بسته به هر شخص، ممکن است موهای زائد در محلی رشد کنند که موجب آزار و اذیت شما شوند و در صورتی که محل رشد موها برای تراشیدن آن‌ها سخت باشد (مثل بالای لب) ممکن است مجبور باشید به طور مکرر برای موم انداختن موها اقدام کنید. این کار نه تنها دردناک بوده بلکه هزینه‌ی آن با گذشت زمان زیاد خواهد شد بنابراین سرمایه گذاری برای لیزر کردن موهای زائد می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

سؤال مهم: این کار چقدر هزینه خواهد داشت؟ هزینه‌ی انجام این عمل به کلینیک، اندازه‌ی منطقه‌ی مورد عمل و محل آن بر روی بدن شما بستگی خواهد داشت. مناطق کوچک (بالای لب، دست‌ها و زیر بغل) می‌توانند هزینه‌ی کمتری به ازای هر جلسه داشته باشند. مناطق متوسط (بخش تحتانی یا فوقانی دست، بیکینی، پایین کمر) ممکن است مقداری هزینه‌ی بالاتری داشته باشند و مناطق بزرگ (کمر و شانه، کل پاها، کل سینه) ممکن است پرهزینه باشند. باید در نظر داشته باشید که این نرخ‌های اعلام شده تنها برای یک جلسه  بوده و معمولاً شما به چند جلسه لیزر نیاز خواهید داشت. خوشبختانه بسیاری از کلینیک‌ها و مراکز بسته‌های تخفیفی ارائه کرده و هزینه‌ی انجام لیزر را کاهش می‌دهند.

هر جلسه چقدر هزینه خواهد داشت؟


هزینه‌ی این عمل تا حد قابل توجهی بسته به منطقه‌ی مورد درمان، اندازه‌ی آن و لوکس بودن کلینیک متفاوت خواهد بود. بسته به منطقه‌ی موردنظر و پاسخ بدن شما نسبت به لیزر ممکن است بین 1 تا 10 جلسه‌ی لیزر درمانی موردنیاز باشد. البته به طور میانگین افراد با انجام 6 جلسه‌ی درمانی به طور دائم از شر موهای زائد رها خواهند شد. قبل از تصمیم برای انجام این روش، مهم‌ترین سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا هزینه‌ی این عمل برای شما مقرون به صرفه است؟ هزینه‌ی کلی انجام این عمل در واقع به عوامل متعددی وابسته است: منطقه‌ی مورد درمان کجای بدن شماست؟

آیا لیزر کردن موهای زائد بهتر از تراشیدن و موم انداختن آن‌هاست؟


آیا لیزر کردن موهای زائد بهتر از تراشیدن و موم انداختن آن‌هاست؟

هزینه‌ی هفتگی موم انداختن به مدت 20 سال را با هزینه‌ی لیزر موهای زائد مقایسه کنید. به این نتیجه خواهید رسید که لیزر کردن موهای زائد بسیار مقرون به صرفه است. پس علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها شما در زمان و تلاش خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. دیگر زمان شما برای مراجعه به سالن و موم انداختن تلف نشده و در اول صبح نیز نیازی به وقت گذاشتن و تراشیدن موهای زائد نخواهید داشت. لیزر کردن موهای زائد یک گزینه‌ی مقرون به صرفه و بدون زحمت است که نتایج آن دائمی خواهند بود.

نحوه‌ی لیزر کردن موهای زائد


لیزر یک پرتوی نور را بر روی پوست تابانده که این نور توسط رنگدانه های ملانین درون فولیکول مو جذب می‌شوند. درنتیجه حرارت فولیکول مو افزایش یافته و حباب متصل به آن از بین می‌رود. به منظور درک صحیح چگونگی کارکرد لیزر شما باید ابتدا با سه مرحله‌ی رشد مو آشنا باشید.

فاز آناژن (مرحله‌ی رشد)

زمانی که مو به ریشه متصل است. در طول این مرحله، مو حاوی مقادیر زیاد ملانین است. این مرحله بهترین زمان برای از بین بردن مو است چراکه لیزر باید مو را تخریب کند تا بتواند رشد آن را به طور قابل توجه کاهش دهد.

فاز کاتاژن (مرحله‌ی میانی)

فاز کاتاژن مرحله‌ی گذار است. در این زمان رشد مو متوقف شده و از ریشه‌ی خود جدا می‌شود.

فاز تلوژن (مرحله‌ی استراحت)

فاز تلوژن همان مرحله‌ی استراحت است که در طی آن مو خود را برای ریزش آماده می‌کند. سپس چرخه‌ی رشد مو دوباره از اول آغاز شده و مو وارد فاز آناژن می‌گردد. مهم است بدانید که موها در فاز کاتاژن و تلوژن به طور کامل تخریب نخواهند شد. اکثر کلینیک‌ها و مراکز لیزر توصیه می‌کنند که 6 تا 12 جلسه‌ی لیزر درمانی برای تکمیل دوره‌ی درمان لازم است چراکه بسیاری از موهای شما ممکن است در یک زمان در مراحل مختلفی از رشد باشند. تکنولوژی لیزر بر روی موهای سفید یا خاکستری کارای ندارد چراکه لیزر نمی‌تواند موهای با رنگ روشن را هدف قرار دهد.

لیزر کردن موهای زائد تا چه حد دائمی خواهد بود؟


این امر تا حد زیادی به منطقه‌ی مورد درمان بر روی بدن و نوع موهای شما بستگی خواهد داشت. در صورتی که موهای شما بسیار ضخیم و خشن هستند می‌توانید با انجام لیزر رشد آن را 85 تا 90 درصد کاهش دهید. افرادی که موهای نازک دارند تقریباً شاهد کاهش 45 تا 60 درصدی رشد موهای خود خواهند بود. به تجربه‌ی ما، از بین بردن موهای صورت در آقایان مؤثرتر از خانم‌هاست چراکه موهای جدید و بیشتری با افزایش سن بر روی صورت خانم‌ها رشد می‌کنند. این مشکل ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی، یائسگی و یا استفاده از برخی داروها اتفاق افتاده باشد. با این حال انجام لیزر بر روی مناطقی مثل بیکینی، زیر بغل و پاهای خانم‌ها معمولاً تا 95 درصد با موفقیت همراه خواهد بود.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *