لیزر موهای زائد:سوالات رایج درزمینه هزینه ها، تعداد جلسات، مزایا

لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد با لیزر یک روش سریع و سرپایی است که از انرژی قدرتمند لیزر برای جلوگیری از رشد مو استفاده می‌کند. این کار با تاباندن یک لیزر از راه پوست بیمار، به فولیکول مو است که کاملا بی‌ضرر می‌باشد. فولیکول موی مورد هدف، پس از آن آسیب می‌بیند و در نتیجه، این عمل موجب مهار رشد هر گونه مویی در آینده خواهد شد.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

چه چیزی باعث رشد مو می‌شود؟


وراثت و قومیت، علل اولیه رشد مو هستند. رشد موهای زائد یا رشد بیش از حد آن در زنان اغلب حاصل از تغییرات بیولوژیکی طبیعی است که در طول زندگی‌شان اتفاق می‌افتد، مانند بلوغ، بارداری، یائسگی و پیری. هر یک از این تغییرات ممکن است موجب افزایش رشد مو در مناطقی شود که هرگز قبل از آن مو نداشته است. سایر علل رشد مو می‌توانند مرتبط با مصرف با داروهای خاص، استرس و چاقی باشد.

علل جدی‌تر می‌توانند شامل یک اختلال در سیستم غدد درون ریز باشند مانند چرخه قاعدگی نامنظم؛ اختلالات تخمدانی، مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)؛ و اختلالات تیروئید. اگر مشکوک به هر یک از این مشکلات هستید – یا اگر در طول بررسی پوست شما ما هر یک از آنها را تشخیص دهیم – همیشه توصیه می‌کنیم که به دنبال درمان پزشکی باشید.

چرا لیزر روش مناسبی برای رفع موهای زائد است؟


لیزر روش مناسبی برای رفع موهای زائد

لیزر موها را به خوبی حذف می‌کند، و به شما یک نتیجه طولانی مدت و حتی دائمی می‌دهد. در تنها چند جلسه (اکثر شرکت‌های لیزر توصیه به 6 تا 8 جلسه برای کسب نتیجه مطلوب دارند) شما می‌توانید پوست خود را از رشد موهای زائد و ناخواسته برهانید که برای مدت طولانی موجب ناراحتی شما بوده‌اند.

روش‌های سنتی حذف مو مانند موم، اصلاح، اپیلاسیون، کرم‌های موبر و بند انداختن تنها نتایج موقتی را فراهم می‌آورند – نتیجه برخی حتی کمتر از 24 ساعت دوام دارد. و در سایر روش‌ها پس از چند ساعت و یا احتمالا چند روز، موهای زائد شما دوباره مثل سابق در می‌آید، جلوی یک آینه رفته و موهای خود را با موچین بر می‌دارید یا روی از روی پوست لطیف‌تان، آنها را با تیغ می‌تراشید و یا با روش دردناک موم انداختن، آنها را از ریشه می‌کنید؛ اما این روش‌ها اغلب باعث تحریک رشد مجدد مو می‌شوند!

یکی دیگر از مزایای لیزر این است که شما هرگز نباید چند روز قبل از درمان خود موهای خود را بزنید تا بتوانید از آن استفاده کنید، همانطور که در روش‌های دیگر نیز لازم است مو وجود داشته باشد. هنگامی که شما شروع به لیزر تراپی می‌کنید، زندگی خود را بدون وجود موهای زائد، شروع خواهید کرد!

لیزر چگونه مو را حذف می‌کند؟


لیزر چگونه مو را حذف می‌کند؟

لیزرهای رفع موهای زائد، طول موج خاصی از نور را منتشر می‌کنند که برای رنگدانه (ایجاد کننده رنگ) شناخته شده است و در فولیکول مو جذب می‌شود – بدون اینکه به پوست اطراف آن آسیب برساند. نور به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود که به نوبه خود فولیکول مو را غیر فعال می‌کند تا موهای دیگری را تولید نکند.

چه چیزی باعث می‌شود که لیزر روشی ایمن و راحت باشد؟


سیستم خنک کننده برای محافظت از لایه بیرونی پوست شما در طول جلسه لیزر درمانی استفاده می‌شود. نور لیزر از طریق یک منفذ کریستال بر روی پوست تان قرار می‌گیرد برای اینکه گرمای ایجاد شده را سریعا رفع کند؛ به شما یک احساس نیشگون گرفتن در هر پالس لیزر، دست می‌دهد. همچنین دستگاه‌هایی با یک پالس صاف نوری اختراع شده است که یک سطح انرژی مستمر بدون را بدون پالس‌های پرفشار انرژی فراهم می‌کند که در بعضی در لیزرهای دیگر باعث خارش شدید می‌شود. شما در طول جلسه لیزر درمانی، حداقل ناراحتی را تجربه می‌کنید، و بسیاری از مشتریان گزارش می‌دهند که این حس بسیار راحت‌تر از اپیلاسیون، الکترولیز و یا حتی درد موچین است!

موی چه نواحی از بدن را می‌توان با لیزر رفع کرد؟


لیزر حذف مو می‌تواند با خیال راحت تمام قسمت‌های بدن را درمان کند، به جز ناحیه‌ای کوچک در زیر چشم.

آیا برخی از افراد برای حذف مو به روش لیزر نسبت به دیگران برتر هستند؟


رفع موهای زائد با روش لیزر در افرادی که دارای پوست روشن و موهای ضخیم، موهای تیره (قهوه‌ای و سیاه) هستند بهتر عمل می‌کند. ما نتایج فوق العاده‌ای در افرادی داریم که در همه سطوح رنگ پوست و رنگ مو – حتی بلوند، قرمز و یا موهای قهوه‌ای روشن بوده‌اند! در حالی که برخی از رقبای ما برای افرادی که دارای این رنگ مو هستند الکترولیز را توصیه می‌کنند، ما آن را فقط برای کسانی که موهایشان سفید است، توصیه می‌کنیم.

خطرات لیزر مو چیست؟


شایع‌ترین خطرات ناشی از رفع موهای زائد به روش لیزر عبارتند از: تحریک پوست و تغییرات جزئی در رنگدانه. در موارد نادر، برخی از بیماران ممکن است دچار تاول یا زخم شوند.

رفع موهای زائد به روش لیزر چه مدت طول می‌کشد؟


رفع موهای زائد به روش لیزر

عوامل متعددی تعیین کننده تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع موهای زائد است. در لیزر درمانی، ما برنامه را برحسب خواسته مشتری که مایل به انجام جلسات با فواصل طولانی یا به همان سرعتی که راحت و مناسب است، تنظیم می‌کنیم. عواملی مانند اندازه و “توپوگرافی” منطقه تحت درمان تعیین کننده زمان مورد نیاز، و همچنین مقدار آماده سازی است. به عنوان یک قاعده کلی، پا و پشت یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می‌کشد، در حالی که پشت لب یا بالای گوش ممکن است هشت تا 10 دقیقه طول بکشد. جلو گردن یا زیر بغل می‌تواند تا حدود 20 دقیقه طول بکشد.

چند جلسه لیزر درمانی برای رفع موهای زائد نیاز دارم؟


اکثر شرکت‌های لیزر به شما می‌گویند که برای رسیدن به نقطه ایده آل، شش تا هشت جلسه مورد نیاز است. برخی از مشتریان پس از چهار جلسه به سطح مطلوب می‌رسند و تعداد افراد اندکی به بیش از هشت جلسه نیاز دارند، اما با این حال، همین تعداد جلسات نیز بسیار کمتر از تعداد جلساتی است که شما با روش الکترولیز به نتایج مشابه برای رفع موهای زائد خواهید رسید. سایر روش‌های حذف مو حتی موها را از بین نمی‌برند!

چرا برخی روش‌های رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون و برداشتن با موچین باعث تحریک رشد مو می‌شوند؟


کرم‌های موبر، موم انداختن و برداشتن با موچین از جمله روش‌هایی هستند که باعث تحریک رشد مو می‌شوند. هنگامی که یک ریشه مو برداشته شود یا کنده می‌شود، در آن منطقه یک خونریزی رخ می‌دهد که همان خون فولیکول مو را تغذیه می‌کند. هنگامی که این روند به طور مرتب انجام می‌شود، نتیجه آن رشد ریشه‌های بسیار ریز و عمیق مو است. اکثر مشتریان تعجب می‌کنند وقتی که متوجه می‌شوند این همه سال اپیلاسیون یا موم انداختن فقط موجب تحریک رشد بیشتر موهایشان شده است.

آیا رفع موهای زائد به روش لیزر ناراحت کننده یا حتی دردناک است؟


شما ممکن است یک احساس درد کوچک اما قابل کنترل را تجربه کنید که ما آن را  مثل “نیشگون گرفتن” توصیف می‌کنیم، در زمانی که لیزر پالس می‌دهد. بسیاری از مشتریان ما که در گذشته از روش‌های موم انداختن، اپیلاسیون، بند انداختن، الکترولیز و … استفاده می‌کردند، گزارش می‌دهند که درد لیزر بسیار کمتر از دیگر روش‌های حذف مو است. استرس، خستگی، مصرف کافئین، چرخه قاعدگی و آستانه تحمل درد ممکن است بر میزان سطح راحتی یا ناراحتی شما تاثیر بگذارد.

چگونه خود را برای لیزر مو آماده کنم؟


کرم بی حسی

برای آماده شدن برای لیزر مو، توصیه می‌شود که برای رفع موهای زائد خود از چهار تا پنج هفته قبل از جلسه لیزر، از روش‌هایی مانند اپیلاسیون یا کندن مو استفاده نکنید. حدود 24 ساعت قبل از جلسه لیزر، پزشک شما ممکن است توصیه کند که همه موهای محل مورد نظر را اصلاح کنید. با شیو کردن موها، شما میزان ناراحتی را که ممکن است در طول لیزر درمانی احساس کنید که ناشی از سوختن موه و پوست با لیزر است را کاهش خواهید داد.

هر جلسه لیزر درمانی چگونه است؟


هر جلسه لیزر درمانی معمولا بسیار کوتاه است. این می‌تواند برای هر ناحیه از چند دقیقه تا یک ساعت بسته به منطقه مورد نظر طول بکشد. قبل از شروع درمان، پزشک شما ممکن است یک کرم بی‌حسی به پوست شما بمالد یا قبل از شروع لیزر درمانی داروهای رفع درد مانند استامینوفن را توصیه کنید تا ناراحتی ایجاد نشود.

زمان ریکاوری پس از رفع موهای زائد با لیزر چقدر است؟


پس از اتمام جلسه، پوست شما ممکن است قرمز یا تحریک شده باشد. خوشبختانه، این علایم حدود یک روز طول می‌کشد. همچنین جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا استفاده از کرم ضد آفتاب تا چند هفته پس از عمل، فوق العاده مهم است و همچنین عدم موم انداختن یا سایر روش‌های برداشتن مو ممنوع است.

چه انتظاری پس از رفع موهای زائد به روش لیزر می‌توانم داشته باشم؟


انتظارات پس از لیزر موهای زائد

بلافاصله پس از درمان شما می‌توانید کمپرس سرد را روی همان منطقه بگذارید تا به کاهش هرگونه ناراحتی کمک کنید. در عرض چند هفته پس از عمل، اغلب بیماران ممکن است متوجه رشد مو از برخی از فولیکول‌های مو در ناحیه لیزر شده که در آن زمان غیرفعال بوده‌اند، بشوند. از این رو، اکثر بیماران باید انتظار داشته باشند که جلسات لیزر درمانی متعددی را سپری کنند. نتایج کلی هر جلسه لیزر درمانی به میزان زیادی به نوع پوست فرد، نوع مو و فاز رشد مو در منطقه لیزر شده بستگی دارد. حذف مو به روش لیزر از رشد کامل مو جلوگیری نمی‌کند، اما پس از چندین جلسه، می‌تواند به میزان قابل توجهی میزان رشد ناخواسته را کاهش دهد.

لیزر موهای زائد چقدر هزینه دارد؟


میانگین هزینه لیزر موی لیزر بسته به محل و مقدار مویی که بیمار می‌خواهد حذف کند، متفاوت است. همچنین برای اکثر بیماران، سه تا شش جلسه برای از بین بردن موهای ناخواسته توصیه می‌شود.

چرا رفع موهای زائد به روش لیزر بسیار گران‌تر از روش‌های دیگر است؟


این یک افسانه است: لیزر گرانتر نیست، به ویژه هنگامی که شما ارزش زمان خود را ملاک قرار می‌دهید. مطمئنا هزینه‌هایی برای یک سری جلسات لیزر درمانی وجود دارد- اما شما به سرعت نتیجه سرمایه گذاری خود را باز می‌یابید، در عین حال به هدف خود برای رفع موهای زائد نیز می‌رسید! برای رسیدن به این نتیجه تنها لازم است این روش را با سایر روش‌های رفع موهای زائد محاسبه و مقایسه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *