تزریق چربی برای رفع چروک دور چشم ناشی از کاهش کلاژن و افزایش سن

تزریق چربی برای چروک دور چشمچشم‌ها نه تنها اولین عضو از بدن هستند که در حین صحبت کردن با دیگران، خودنمایی می‌کنند، بلکه اولین قسمت از بدن هستند که نشانه‌های افزایش سن را بروز می‌دهند. درست است که چین و چروک اطراف چشم می‌تواند باعث شود که شما فردی باهوش و عاقل به نظر برسید اما در بیشتر موارد این خطوط باعث می شوند که شما چهره‌ای خسته، غمگین و پیرتر از سن خودتان داشته باشید. راجع به این مشکل در ادامه بحث خواهیم کرد.

جلوگیری از پیدایش چروک دور چشم واقعا امر دشواری است. با وجود اینکه برخی عوامل مانند تابش خورشید، استعمال دخانیات و استفاده‌ی بیش از حد از نوشیدنی‌های الکلی باعث می‌شوند که خطوط  و چروک دور چشم زودتر از موعد به وجود آیند، اما در کنار این عوامل، عامل افزایش سن نیز وجود دارد که شما نمی‌توانید با آن مقابله کنید. کاهش میزان تولید کلاژن و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی پوست، نتیجه‌ی غیر قابل پیشگیری افزایش سن می‌باشد. این موارد، علل اصلی بروز چروک اطراف چشم می‌باشند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

علل ایجاد چروک اطراف چشم چیست؟


ترکیبی از عوامل مختلف باعث بروز چین و چروک در اطراف چشم‌ها می‌شوند. ویژگی اصلی چروک و خطوط اطراف چشم اینگونه است که این خطوط در حین خندیدن و لبخند زدن، بیشتر جلب توجه می‌کنند. به همین دلیل معمولا به این چروک‌ها خطوط خنده نیز گفته می‌شود. در اینجا مهم‌ترین عوامل دخیل در بروز چروک‌های دور چشم را بررسی خواهیم کرد.

سن

با افزایش سن، چروک اطراف چشم شما نیز افزایش خواهد یافت. این امر یک فرآیند طبیعی است که طی آن، با افزایش سن، پوست نازک و لطیف زیر چشم‌ها، نازک‌تر و خشک می‌شود، و قابلیت ارتجاعی پوست در این نقاط از بین می‌رود. به همین دلیل خطوط موجود در اطراف چشم ثابت باقی می‌مانند. خانم‌ها در دوران یائسگی افزایش چشمگیری در چروک دور چشم‌هایشان را شاهد هستند، که علت آن کاهش تولید استرژن در بدن است.

استعمال دخانیات

استعمال دخانیات یک عادت نامناسب و زیان بار است که تاثیرات مخرب بسیار زیادی بر پوست شما خواهد گذاشت. کشیدن سیگار باعث می‌شود که چروک و خطوط پوست شما تیره‌تر و عمیق‌تر شوند علت این امر این است که سیگار کشیدن و استفاده از دیگر انواع دخانیات باعث می‌شود که رگ‌های خونی شما باریک شده و خون به میزان لازم به قسمت‌های مختلف پوست شما نمی‌رسد. استفاده از دخانیات باعث کاهش میزان رطوبت و مواد مغذی موجود در پوست می‌شود که این دو عامل نقش مهمی در حفاظت از پوست شما بر عهده دارند. استفاده از دخانیات یکی از علت‌های اصلی بروز چروک اطراف چشم، در سنین پایین می‌باشد.

حالات چهره

حالت روزانه‌ی چهره‌ی شما و حرکات اجزای صورت‌تان می‌تواند باعث شکل گیری پوست و ایجاد خطوط و چروک در آن شود. حالت‌های خیلی ساده در چهره مانند خندیدن، جمع کردن چشم‌ها و یا اخم کردن می‌تواند به راحتی باعث ایجاد چروک در اطراف چشم‌ها شود.

نور خورشید

قرار گرفتن در معرض تابش خورشید می‌تواند فرآیند پیر شدن پوست را سرعت بخشد. زمانی که شما در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید، نه تنها تابش اشعه فرابنفش خورشید بر سطح پوست شما باعث ایجاد چروک می‌شود، بلکه جمع کردن چشم‌ها برای دید بهتر در نور خورشید، عامل مهمی در افزایش خطوط و چروک دور چشم‌های شما می‌باشد. اشعه فرابنفش موجود در نور خورشید باعث می‌‌شود که پوست شما منابع مغذی خود را از دست داده و علاوه بر ایجاد چروک، ظاهری تیره‌تری به پوست شما خواهد داد.

عدم مراقبت از پوست

علت چروک اطراف چشم چیست؟ یکی از عوامل دخیل در ایجاد چروک‌های اطراف چشم می‌تواند عدم مراقبت از پوست به طرز صحیح باشد. اگر شما به خوبی پوست خود را مرطوب نکنید و لایه برداری پوست شما به درستی انجام نشود، فرآیند پیری پوست برای شما زودتر اتفاق می‌افتد و پوست شما ظاهری ناسالم به خود خواهد گرفت.

تزریق چربی برای رفع چروک دور چشمعادت‌های غذایی نامناسب

تمام موادی که شما در رژیم غذایی خود مصرف می‌کنید، تایر بسزایی در ظاهر پوست شما خواهد داشت. استفاده‌ی زیاد از مواد غذایی فرآوری شده، غذاهایی با قند بالا، غذاهای چرب و فاقد مواد معدنی، نمی‌توانند ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای سلامت پوست شما را تامین کنند.

ژنتیک

ژنتیک نیز یکی از عواملی است که ممکن است باعث شود چروک و خطوط اطراف چشم شما بیشتر از سایر افراد باشد. که در این صورت شما قادر به تغییر و یا کنترل این عامل نخواهید بود. اگر مادر و مادر بزرگ شما چروک‌های زیادی در اطراف چشمان خود دارند، پس احتمال اینکه شما نیز دچار این خطوط شوید بسیار زیاد است.

مالیدن چشم‌ها

لمس مداوم چشم‌ها و مالیدن ‌انها باعث می‌شود که شما سریعتر دچار چروک اطراف چشم شوید. این عادت‌ها نه تنها باعث می‌شوند که چروک‌ها زودتر از موعد به وجود آیند بلکه باعث افزایش عمق خطوط نیز می‌شوند.

نحوه‌ی خوابیدن

اگر شما عادت کرده‌اید که روی شکم خود بخوابید، پس اطراف چشم‌های شما زودتر چروک پیدا می‌کند. علت این امر این است که در این حالت شما صورت خود را روی بالشت فشار می‌دهید که باعث فشرده شدن پوست شما می‌شود. بعد از مدتی شما شاهد خطوطی نازک و محو روی صورت خود خواهید بود که در اثر این نحوه‌ی خوابیدن ایجاد شده‌اند، با گذشت زمان این خطوط جای خود را به چروک‌های عمیق خواهند داد.

کمبود کلاژن

علت بروز چروک در اطراف چشم‌ها چیست؟ معمولا چروک‌ها به دلیل کمبود کلاژن پوست به وجود می‌آیند. با افزایش سن مقدار کلاژن کاهش خواهد یافت اما اگر شما به درستی به پوست و بدن خود آبرسانی نکنید سرعت کاهش کلاژن پوست خود را بیشتر می‌کنید. زمانی که سطح کلاژن موجود در پوست کاهش پیدا می‌کند، پوست ضعیف می‌گردد و قادر نخواهد بود استحکام خود را حفظ کند.

تزریق چربی به زیر چشم


در بسیاری از موارد افراد برای داشتن ظاهری جوان‌تر از تزریق چربی به دور چشم استفاده می‌کنند که تاثیر آن تا ۳ سال دوام خواهد داشت. تحقیقات زیادی در این زمینه بر روی افرادی که این عمل را انجام داده‌اند انجام شده است.

در این عمل، چربی از شکم و یا پاها گرفته شده و به زیر چشم، تزریق می‌شود، محلی که به گفته‌ی جراحان در دهه‌ی ۳۰ زندگی افراد، تغییر شکل خود را آغاز می‌کند.

به گفته‌ی پزشکان تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل و سایر فیلر‌ها دوام بیشتری خوهد داشت، اما این روش ممکن است عوارض بیشتری داشته باشد و همچنین جراحی تزریق چربی باعث افزایش هزینه‌های فرد نسبت به تزریق سایر فیلر‌ها می‌شود.

تزریق چربی به اطراف چشم در سال‌های اخیر به یکی از عمل‌های رایج برای جوان سازی پوست، مخصوصا پوست اطراف چشم، تبدیل شده است. بیشتر افرادی که از تزریق چربی استفاده می کنند، نتیجه‌ی حاصل از آن را تا ۳ سال بعد نیز مشاهده کرده‌اند. سوال همیشگی در این زمینه این است که چه مدتی طول خواهد کشید تا فرد نتیجه را مشاهده کند؟ به گفته‌ی جراحان این فرآیند ممکن است یک ساعت و یا کمی بیشتر زمان لازم داشته باشد.

تزریق چربی یکی از بهترین و ماندگارترین روش‌ها برای افرادی است که قصد جوان‌ سازی و ترمیم پوست دور چشم‌هایشان را دارند. این عمل در سال‌های اخیر به یکی از رایج ترین عمل‌های زیبایی تبدیل شده است و به دلیل طبیعی بودن و استفاده از چربی بدن خود فرد، متقاضیان انجام آن بسیار افزایش یافته‌اند.

دیگر‌ روش‌های موجود برای ازبین بردن چروک دور چشم


متخصصان و جراحان زیبایی می‌توانند در ازبین بردن چروک اطراف چشم به شما کمک بسیار زیادی کنند. در اینجا بهترین روش‌های موجود برای از بین بردن چروک دور چشم را مرور خواهیم کرد.

استفاده از لیزر

رفع چروک دور چشم با لیزرلیزر درمانی یکی از روش‌های محبوب برای حذف چروک دور چشم است. در این روش، اشعه‌ی لیزر بسیار ملایم به لایه‌های زیرین پوست شما وارد می‌شود و باعث تحریک این لایه‌ها برای تولید کلاژن و افزایش حالت ارتجاعی پوست می‌شوند که این امر می‌تواند پوست شما را ترمیم کند. اشعه‌ی لیزر باعث می‌شود که لایه‌های حفاظت کننده از پوست شما عملکرد بهتری داشته باشند و بافت اطراف چشم های شما را با بافت‌های جدیدتر جایگزین کنند.

تزریق فیلر درمال

تزریق فیلر درمالبا استفاده از تزریق فیلر و ژل، حجم اطراف چشم‌های شما بیشتر می‌شود از این رو شما می‌توانید همان لحظه شاهد نتیجه‌ی تزریق باشید. فیلرها خطوط و چروک اطراف چشم‌های شما را پر می‌کنند اما تزریق آنها باید مداوم و منظم، حداقل یک بار در سال، انجام شود. تزریق فیلر یک روش موقتی برای پر کردن حفره‌های زیر چشم می‌باشد. با وجود اینکه با گذشت یک سال از تزریق شما مجبور به تمدید تزریق خواهید بود، اما تزیق فیلر یکی از موثرترین روش‌های رفع چروک اطراف چشم می‌باشد. شما بلافاصله بعد از انجام تزریق شاهد تغییرات پوست خود خواهید بود به همین دلیل این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای رفع چروک اطراف چشم می‌باشد.

بوتاکس

بوتاکستزریق بوتاکس یا همان دیسپورت نیز یکی از روش‌های رایج در رفع چروک پوست است. تزیرق بوتاکس برای جلوگیری از تشدید چروک و همینطور کاهش نمای خطوط موجود استفاده می‌شود. بوتاکس از نوعی باکتری تشکیل شده است که باعث بوتالیسم شده و عضلات را در حالتی قرار می‌دهد که کمتر از همیشه تحرک داشته باشند. بوتاکس کمک می‌کند که در حین خندیدن و یا اخم کردن، چروک کمتری در سطح پوست ایجاد شود. بوتاکس یکی از شناخته شده ترین روش‌هایی است که باعث فلج موقتی عضلات شده و از ایجاد چروک در اطراف چشم جلوگیری می‌کند. این روش باعث می‌شود که خطوط جدید نیز به پوست شما اضافه نشوند اما باید حداقل سالی یکبار تزریق آن تمدید شود.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژناگر شما در مورد انجام روش‌هایی که همراه با عمل و تزریق هستند اطمینان نداشته و تمایلی به انجام اینگونه روش‌های درمانی ندارید می‌توانید از میکرودروم ابریژن استفاده کنید. مراکز اسپا و کلینیک‌های زیبایی، میکرودرم ابریژن و یا لایه برداری الماسی (دیاموند) را برای مقابله با چروک و خطوط صورت شما انجام خواهند داد.

در این روش، سلول‌های مرده‌ی پوست شما برداشته شده و پوست شما جوان‌تر و تازه‌تر خواهد شد. در این نوع لایه برداری از ذرات ظزیف الماس برای تمیز کردن پوست استفاده می‌شود که بافت پوست شما را ترمیم کرده و حس بهتری در پوست ایجاد خواهد کرد.

روش‌های طبیعی برای رفع چروک دور چشم چیست؟


روش‌های طبیعی برای رفع چروک دور چشمبه پوست خود آبرسانی کنید

آبرسانی یک امر حیاتی برای سلامت پوست شماست. برای آبرسانی باید به میزان کافی آب بنوشید و از مرطوب کننده استفاده کنید. زمانی که رطوبت پوست حفظ شود، قابلیت ارتجاعی آن نیز دیرتر از بین رفته و از ایجاد چروک و خطوط در آن جلوگیری می‌شود.

سبک زندگی سالم داشته باشید

تغییر در سبک زندگی می‌تواند در کاهش چروک پوست بسیار موثر باشد. در اولین قدم، از سیگار کشیدن و استفاده‌ی زیاد از نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید. از نابش خورشید بر پوست خود مخصوصا در شرایطی که نور خورشید شدید است جلوگیری کرده و برای محافظت از پوست خود از کلاه و عینک آفتابی و همچنین کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

به مواد غذایی خود توجه کنید

برای این امر از غذاهایی که خیلی چرب هستند و قند زیادی دارند استفاده نکنید. از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده کنید که در عین سالم بودن مواد لازم مانند ویتامین‌ها و دیگر مواد معدنی را برای حفاظت پوست شما در اختیارتان قرار دهد.

چشم‌های خود را ماساژ دهید

ماساژ دور چشمبرای ماساژ چشم‌هایتان از روغن‌ رزماری استفاده کنید. این امر علاوه بر جلوگیری از ایجاد چروک، باعث رسیدن مواد لازم به پوست اطراف چشم می‌شود. در حین ماساژ انگشتان خود را به سمت بالا روی پوست بکشید تا از ایجاد خطوط جدید جلوگیری کنید.

ورزش کنید

علت ایجاد چروک دور چشم چیست؟ چروک‌ها می‌توانند ناشی از عدم تحرک کافی باشند. ورزش کردن امر بسیار مهمی است چون نه تنها باعث می‌شود که اکسیژن به مقدار لازم در خون گردش پیدا کند، بلکه باعث می‌شود مواد مغذی لازم به قسمت‌های مختلف پوست رسیده و باعث رشد سلول‌های سالم در آن شود.

درمان‌های خانگی

روش‌های متنوع بسیار زیادی وجود دارد که برای انجام آنها شما می‌توانید از آیتم‌های ساده‌ی موجود در خانه برای آبرسانی و تغذیه پوست و جلوگیری از بروز چروک استفاده کنید. بعضی از درمان‌های خانگی در زیر ذکر شده‌اند:

  • با قرار دادن برش‌های خیار روی چشم‌های خود می‌توانید پوست اطراف چشم را آبرسانی کرده و از ایجاد چروک جلوگیری کنید.
  • با استفاده از عسل و زنجبیل ماسک تهیه کنید و روی پوست خود قرار دهید. این روش نه تنها از بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند بلکه باعث افزایش گردش خون در پوست می‌شود.
  • روغن نارگیل نیز نه تنها در پیشگیری از ایجاد چروک در پوست جلوگیری می‌کند بلکه ظاهر خطوط موجود در پوست شما را نیز بهبود می‌بخشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *