بینی سربالا: رفع افتادگی نوک بینی و جراحی برای فرم دهی و زیبایی بینی

بینی سربالا رفع افتادگی نوک بینی وجراحی برای فرم دهی وزیبایی بینی

بینی‌ یکی از اعضای برجسته صورت و همچنین یک عضو مهم در تعدادی از عملکردهای مهم بدن از جمله نفس کشیدن است. اکثر زنانی که زیبا به نظر می‌رسند، مانند مدل‌ها یا بازیگران، چشم‌های درشت، موهای بلند و درخشان، لبان سرخ، و بهتر از همه بینی خوش تراشی دارند. بینی، که نقطه مرکزی صورت ما است، به نظر بسیار مهم می‌آید، و بلافاصله توجه افراد دیگر را به خود جلب می‌کند. روش‌های زیادی وجود دارند که می‌توان توسط آنها ظاهر بینی را بهتر کرد. شما می‌توانید از آرایش استفاده کنید یا مسیر پیچیده‌تر جراحی پلاستیک را انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید این تمرینات ساده را به طور منظم برای رسیدن به بینی با شکل فوق‌العاده انجام دهید.

آیا کسی واقعا از اندازه و شکل بینی اصلی خود راضی است؟


اگر در این مورد تحقیق کنید شگفت زده خواهید شد، چرا که هیچکس واقعا از ظاهر اولیه‌ی بینی خود راضی نیست. حتی افرادی که رینوپلاستی انجام داده‌اند، ممکن است برای رسیدن به ظاهر بینی دلخواهشان عمل دوم یا عمل اصلاحی را انجام دهند، و انجام رینوپلاستی اصلاحی حتی توسط جراحان پلاستیک خیلی ماهر چیز غیرمعمول و عجیبی نیست. این موضوع تا حدودی به این دلیل است که رینوپلاستی یکی از پیچیده‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک است و برخی حتی می‌گویند این عمل بیشتر شبیه به “انجام بیش از 20 روش جراحی در یک جلسه” است. زمان بهبودی در اکثر موارد رینوپلاستی نیز بسیار طولانی‌تر از سایر روش‌های جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک است، و بینی به طور بالقوه تا حدود 1 سال ورم دارد.

چه کسی می‌دانست که تغییر شکل بینی از طریق جراحی رینوپلاستی تا این حد پیچیده است؟


این به این معناست که جراحی رینوپلاستی برای تغییر شکل بینی، یکی از پرطرفدارترین عمل جراحی پلاستیک صورت در همه کشورها است. ممکن است شما در حین فکر کردن به جراحی رینوپلاستی به منظور تبدیل بینی خود به شکل مورد نظرتان در حال خواندن این مقاله باشید. بینی بخش مرکزی صورت را در بر می‌گیرد، بنابراین جای تعجب ندارد که مدام به این فکر کنید که آیا بینی‌تان متناسب با صورت شما است یا خیر.

بسیاری از افراد اقرار می‌کنند که از اندازه و شکل بینی خود متنفر هستند


بسیاری از افراد اقرار می‌کنند که از اندازه و شکل بینی خود متنفر هستند

تقریباً همه‌ی ما در مورد اینکه بینی‌مان باعث افزایش یا کاهش اعتماد بنفس نسبت به ظاهر خود می‌گردد، نظری داریم. بسیاری از ما، حتی در صورتی که بینی‌مان از نظر دیگران عالی به نظر می‌رسد، همچنان به دنبال اندکی تفاوت می‌باشیم. در صورتی که جراحی تغییر شکل بینی (رینوپلاستی) را در نظر گرفته‌اید، پرسیدن سوالاتی از خود در مورد شکل یا اندازه‌ی فعلی بینی می‌تواند کمک کند.

 • تا آنجایی که به یاد می‌آورید به انجام جراحی زیبایی بینی فکر می‌کرده‌اید؟
 • آیا از ظاهر بینی گرد، قوس‌دار، کج، و بینی گرد و گوشتالو خود خجل هستید؟
 • آیا سوراخ‌های بینی‌تان کمی گشاد هستند، و باعث می‌شوند بینی شما ظاهری پهن داشته باشد؟
 • آیا بینی یا سوراخ‌های بینی‌تان به طور قابل ملاحظه غیرمتقارن هستند که باعث می‌شود کل صورتتان غیرمتقارن به نظر برسد؟

اگر به سوالات فوق پاسخ مثبت دادید، ممکن است یک متقاضی مناسب برای جراحی رینوپلاستی باشید.  با این حال، در صورتی که جوابتان به این سوال‌ها مثبت باشد، رینوپلاستی نوک بینی ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد:

 • آیا متوجه شده‌اید که وقفه یا آپنه در خواب دارید و یا مشکل تنفس دارید؟
 • آیا بینی‌تان در قسمت بالای نوک بینی برآمدگی دارد؟
 • آیا از نوک بینی تا تیغه‌ی بینی‌تان کج است؟
 • آیا انحراف بینی یا خرناس مربوط به بینی دارید؟

سناریوهای فوق ممکن است باعث شوند شما متقاضی مناسبی برای جراحی پلاستیکی بینی طولانی و پیچیده‌تر به منظور تغییر شکل باشید.

همه متقاضی مناسبی برای جراحی رینوپلاستی نیستند


همه متقاضی مناسبی برای جراحی رینوپلاستی نیستند

رینوپلاستی یک روش جدی است و هرگز نباید ساده گرفته شود. با این حال، همه‌ی کسانی که فکر می‌کنند نیاز به تغییر شکل بینی از طریق جراحی دارند در واقع متقاضی خوبی برای جراحی نیستد. در مرحله اول، برخی از افراد نیاز به جراحی پیچیده‌تر بینی دارند که ساختار، شکل، اندازه یا طول کل بینی را تصحیح می‌کند. برای اینکه یک متقاضی خوب برای هرگونه عمل جراحی رینوپلاستی باشید، همچنین شما باید انتظارات واقع بینانه در مورد اینکه جراحی بینی چه کاری برای بینی شما انجام می‌دهد، و چه چیزی نمی‌تواند انجام دهد داشته باشید.

این امر مستلزم داشتن یک درک واقع بینانه در مورد آنچه که قصد انجام آن را دارید، پیچیدگی آناتومی بیمار (از جمله نوک بینی) و تفاوت‌های پیش بینی نشده در فرایند بهبودی که می‌تواند بر نتیجه‌ی نهایی تاثیر بگذارد، می‌باشد. علاوه بر این، با تکنیک‌های جدید تزریق زیبایی، مشکلات جزئی در مورد بینی حتی با تزریق ژل نیز قابل درمان هستند.  این بدان معناست که با توجه به دانستن اینکه بینی شما چه تاثیری در ظاهر دیگر اعضای صورتتان از لحاظ تعادل، طول و نسبت دارد، ممکن است هنوز بخواهید بینی خود را تغییر دهید.

آیا گزینه‌های حداقل تهاجمی برای جراحی رینوپلاستی وجود دارند؟


 آیا گزینه‌های حداقل تهاجمی برای جراحی رینوپلاستی وجود دارند؟

اگر بینی شما به طور کلی جذاب باشد، اما شما به طور خاص در مورد نوک بینی خود دچار نگران هستید چه؟ یا شکل یا اندازه‌ی بینی‌تان برایتان مهم نباشد، اما نمی‌خواهید سوارخ‌های بینی بزرگ، ناهموار یا خیلی گشاد داشته باشید؟ در برخی موارد، رینوپلاستی کامل، که شامل همه ویژگی‌های تشریحی بینی از تیغه تا نوک است، لازم نیست. با رینوپلاستی نوک بینی، جراح پلاستیک متخصص که در رینوپلاستی تخصص دارد، ممکن است بتواند به طور هنرمندانه قسمت پایین بینی شما را به منظور کمک به ایجاد تقارن و تناسب برای کل صورتتان تراش داده و تصحیح کند.

رینوپلاستی نوک بینی، تنها برای متقاضیان مناسب، ممکن است یک روش کمتر تهاجمی برای عوض کردن بینی شما با حداقل از کار افتادگی نسبت به روش رینوپلاستی کامل باشد. یک جراح پلاستیک متخصص بدون آسیب به ساختار بینی در عمل رینوپلاستی نوک بینی، غضروف را تغییر شکل داده یا مقدار اضافه‌ی آن را از نوک بینی جدا می‌کند. جراح پلاستیک، زیبایی و بازسازی شما ممکن است نوک بینی شما را تصحیح کرده یا لیفت کند و یا سوراخ‌های بینی را تصحیح کند. این هنوز هم یک جراحی جدی در بین تمام جراحی‌های جدی است؛ به علاوه، حتی یک جراحی نوک بینی به طور معمول با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می‌شود، اما به طور قابل توجهی از کار افتادگی کمی نسبت به یک روش معمول رینوپلاستی کامل که شامل تغییر شکل زیاد در استخوان‌ها و غضروف است، دارد.

جراحی زیبایی رینوپلاستی نوک بینی


جراحی زیبایی رینوپلاستی نوک بینی

اگر شما یک متقاضی مناسب برای جراحی نوک بینی هستید، پس یک تغییر شکل با دقت غضروف بینی توسط یکی از جراحان پلاستیک متخصص می‌تواند بینی شما را تصحیح کرده و شکل جدید به بینی دهد تا از کم کردن جلوه‌ی دیگر اعضای صورت جلوگیری کند. تقارن بینی شما اساسا می‌تواند یا برای تناسب بیشتر یا ظاهر خوش‌آیند تصحیح شده یا افزایش یابد. اصلاحاتی که با رینوپلاستی نوک بینی و یا جراحی اصلاح بینی انجام می‌شوند عبارتند از:

 • لیفت بینی افتاده یا سر پایین
 • تراش نوک گرد و گوشتالوی بینی
 • دوباره متوازن کردن سوراخ‌های بینی
 • کاهش گشادی سوراخ‌های بینی
 • اصلاح رینوپلاستی قبلی
 • صاف کردن منحنی نامطلوب

چه کسی می‌تواند نتایج مطلوبی را از یک عمل جراحی بینی انتظار داشته باشد؟


تمام جراحی‌ها دارای خطراتی هستند. بهترین متقاضیان برای جراحی رینوپلاستی نوک بینی موفق اغلب عبارتند از:

 • کسی که در مورد ظاهر بینی خود دچار نگرانی است، و نگرانی او تنها محدود به ناحیه نوک بینی (این زیاد رایج نیست) می‌باشد.
 • آناتومی صورت که برای جراحی بینی یا تصحیح نوک بینی مناسب است دارد.
 • کسی که بزرگسال است یا به طور کامل رشد کرده است.
 • از قبل و بعد از عمل جراحی غیر سیگاری است.
 • سلامتی فیزیکی خوبی دارد.
 • از ظاهر نوک بینی و کل بینی‌ خود ناراضی است.
 • انتظارات واضح و واقع بینانه و سلامت روانی خوبی دارد.

آیا زمان بهبودی در روش جراحی نوک بینی سریع‌تر از جراحی رینوپلاستی کامل است؟


از آنجایی که رینوپلاستی نوک بینی تنها شامل تغییر شکل غضروف است و هیچ یک از استخوان‌های اصلی دستخوش تغییر نمی‌شوند، زمان جراحی نسبت به روش رینوپلاستی کامل که شامل ناحیه بزرگتر بینی و همچنین تغییر شکل استخوان است، کوتاه‌تر است. کبودی و ورم اغلب با هر روش رینوپلاستی رخ می‌دهد، اما این عوارض برای برخی از بیماران که جراحی اصلاحی بینی را به جای یک روش رینوپلاستی معمول، که شامل زمان از کار افتادگی و زمان بهبودی بیشتر است انجام می‌دهند، نسبتا حداقل است. با استفاده از رینوپلاستی نوک بینی، حتی ممکن است بعد از حدود 1 تا 2 هفته قادر به بازگشت به کارتان باشید.

تغییرات بعد از بهبودی پس از جراحی نوک بینی اغلب نامحسوس هستند اما شما از خطر افراط یا ایجاد تفاوت‌های قابل ملاحظه جلوگیری خواهید کرد. با این حال، به دلیل اینکه ورم بینی به آرامی از بین می‌رود، به خصوص در نوک بینی، می‌تواند 6 ماه تا یک سال یا حتی بیشتر طول بکشد تا کل ورم ناپدید شود؛ بنابراین شما هنوز هم باید برای تغییر بینی خود و به منظور دیدن نتایج نهایی صبور باشید. شما می‌توانید در طول بهبودی با انجام موارد زیر به بهبودی‌تان کمک کنید:

 • محدود کردن مصرف نمک
 • بالا نگه داشتن سر
 • استفاده از کمپرس یخ
 • مصرف هر گونه آنتی بیوتیک تجویز شده

درمان‌های خانگی برای شکل دهی به بینی


علیرغم استفاده از آرایش و یا لباس‌های مناسب، شما هرگز در مورد ظاهر بینی خود احساس دلگرمی نمی‌کنید. بینی‌تان بسیار بدشکل است و باعث می‌شود صورت شما گردتر به نظر برسد. اما آیا می‌دانید که بدون نیاز به رفتن زیر تیغ جراحی، هنوز هم می‌توانید بینی خوش ترکیب با ظاهری خوب به دست ‌آورید که نوک تیز و باریک دارد؟ در حال حاضر این تمرینات مانند ورزش باشگاهی نیستند که نتایج فوری را نشان دهند، این روند نیاز به زمان و شکیبایی دارد، اما شما بیشتر از نتیجه خوشحال خواهید شد. صرف نظر از اینکه این تمرینات راهی طبیعی‌تر و سالم‌تر نسبت به تزریق سیلیکون هستند که می‌تواند برای پوست خطرناک باشد. تنها این 6 تمرین صورت ساده را انجام دهید و درست شبیه به ستارگان فیلم و سینما بینی نوک تیز و خوش تراشی داشته باشید.

نیشگون گرفتن

نیشگون گرفتن

با نیشگون گرفتن بینی خود با شست و انگشت اشاره به آرامی شروع کنید و هنگامی که این کار را انجام می‌دهید بینی را به سمت بالا بکشید. شما باید هر روز حدود 5 دقیقه این کار را انجام دهید. این روش به نوک تیز شدن بینی شما کمک می‌کند.

ماساژ

ماساژ

بعضی از روغن‌های گیاهان و یا به راحتی وازلین را برای لیز کردن سطح بینی خود به کار ببرید و سپس پایه بینی خود را که نزدیک چشمانتان است ماساژ دهید. این یک روش موثر دیگر برای محکم کردن گوشت روی بینی و شکل دادن به آن است. این تمرین را برای حدود 4 تا 5 دقیقه در روز انجام دهید.

یوگا

یوگا

دیگر اینکه شما می‌توانید تمرینات یوگا را برای دستیابی به بینی باریک‌تر و خوش‌تراش انجام دهید. چندین تمرین تنفسی وجود دارند که در صورت درست انجام دادنشان می‌توانید یک بینی نو تیز داشته باشید. شما باید صاف بنشینید و سپس سوراخ راست بینی خود را با انگشت بگیرید. سپس تقریبا به مدت 4 ثانیه با سوراخ چپ خود نفس را به داخل بکشید و به مدت 6 ثانیه‌‌ی دیگر با همان سوراخ نفس را بیرون دهید. حال فرآیند عمل مشابه را با سوراخ چپ بینی خود تکرار کنید. این تمرینات را هر روز حداقل 15 دقیقه تمرین کنید، و در نهایت شروع به پیکرتراشی شکل بینی خود کنید. همچنین یوگا ذهن شما را آرام می‌کند.

بالا بردن

بالا بردن

این روش جالب دیگری است که بینی شما را باریک‌تر می‌کند. تیغه‌ی بینی خود را با انگشت اشاره و شستتان نگه دارید. اکنون از انگشت اشاره دیگر برای بالا بردن نوک بینی خود استفاده کنید. در ادامه، لب بالایی خود را به سمت پایین حرکت دهید تا یک فشار رو به پایین را در برابر انگشت اشاره اعمال کنید. هر روز 10 ست از این تمرین را انجام دهید. کسانی که دارای بینی‌های کوتاه هستند بیشتر از این روش بهره می‌برند.

بینی خود را به اطراف بکشید

بینی خود را به اطراف بکشید

با استفاده از این تمرین می‌توانید عضله را در دو طرف بینی و قوی کنید. برای درست گرفتن آن نیاز به لبخند عریض دارید در حالی که نوک بینی خود را به سمت بالا با استفاده از انشگت اشاره می‌کشید. این تمرین را هر روز 20 بار تکرار کنید و نتایج خوبی خواهید دید.

دهان به شکل O

دهان به شکل O

 دهان خود را به شکل o باز کنید، حال از هر دو انشگت اشاره ‌خود استفاده کنید و به تدریج سوراخ‌های بینی‌تان را تا نصفه فشار دهید، تا جایی که هنوز قادر به نفس کشیدن با بینی‌تان باشید. با نگاه کردن به سقف و سپس نفس عمیق کشیدن از طریق بینی خود ادامه دهید. شما می‌توانید این تمرین را تا 15 تا 20 بار در روز انجام دهید.

 “کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *